+370 684 01532

info@ortomeda.lt

Fizioterapija – tai gydymas natūraliais ir dirbtiniais gamtos veiksniais. Gydant fiziniais faktoriais skatinama audinių kraujotaka, slopinamas uždegimas ir skausmas, stiprinamas raumenų tonusas, malšinami spazmai. Šis metodas – svarbi kompleksinės terapijos ir medicininės reabilitacijos sudėtinė dalis, kuri sustiprina gydymo efektą, padeda išvengti komplikacijų, greičiau atstato darbingumą, pagerina gyvenimo kokybę.

Klinikoje atliekamos procedūros:

    • Magneto terapija – tai gydymo metodas, taikant pastovių, kintamų, impulsinių magnetinių laukų veikimą ties pažeista ar skaudama kūno vieta. Šis metodas malšina skausmą, mažina patinimą, aktyvina kraujotaką bei pasižymi priešuždegiminiu poveikiu.
      Procedūros trukmė, priklausomai nuo pažeidimo vietos trunka 15-20 min.

 

 

 

 

 

 

 

 

    • Ultragarso terapija  tai gydymas 0,75–3 MHz dažnio išilginės krypties mechaninėmis bangomis (virpesiais). Garso bangos perneša energiją ir išjudina ląsteles. Procedūros metu pacientas jaučia švelnią šilumą. Ultragarso terapija atpalaiduoja raumenis, mažindama jų spazmus bei stabdo uždegimo plitimą.
      Procedūro trukmė, priklausomai nuo pažeidimo vietos, trunka 5-15 min, papildomai naudojant gelį.

 

 

 

 

    • Funkcinė elektrostimuliacija  tai gydymas impulsinėmis elektros srovėmis, atkuriančiomis normalią audinių ir organų funkcinę būklę. Elektristimuliacija yra saugi ir neskausminga terapija, kurios poveikis pasireiškia iš karto.
      Terapija taikoma: raumenų atrofijai; ilgalaikei mobilizacijai; periferinėms nervų sistemos ligoms ar traumoms ir kt.
      Procedūros trukmė, priklausomai nuo pažeidimo vietos, trunka 10-15 min.

 

    • Transkutaninis elektroneurostimuliavimas (TENS) – tai saugi, neinvazinė skausmo malšinimo priemonė, neturinti šalutinio nepageidaujamo poveikio. Aukšto dažnio transkutaninė nervų stimuliacija (per odą) aktyvuoja organizmo nervų sistemos skausmą slopinančius mechanizmus. Elektrodų perduodami elektros impulsai slopina skausmo signalų plitimą nervais į smegenis. Tai leidžia raumenims atsipalaiduoti ir laikinai sumažina skausmą.
      TENS technologijos veikimas yra vietiškas ir taikomas plačiam skausmų spektrui gydyti: artritui; lėtiniam nugaros skausmui; raumenų skausmui; lūžių vietų skausmui; pooperaciniam skausmui ir kt.
      Procedūros trukmė, priklausomai nuo pažeidimo vietos, trunka 10-15 min.

 

    • Inferentinės srovės  tai žemo ir vidutinio dažnio, mažo stiprumo impulsinės srovės naudojimas gydymui. Šių srovių pagalba gali būti įterpiami vaistai (elektroforezė).
      Impulsinių srovių terapija mažina skausmą, gerina audinių mitybą, kraujotaką, skatina audinių atsinaujinimo procesus bei slopina uždegimą.
      Impulsinių srovių terapija taikoma esant periferinės nervų sistemos ligoms ir traumoms gydyti (neuritui, radikuliopatijai, neuralgijai); judamojo atramos aparato ligoms ir traumoms (osteochondrozei, artrozei, raiščių patempimams).
      Procedūros trukmė, priklausomai nuo pažeidimo vietos, trunka 10-15 min.

 

    • Diodinaminės srovės – tai gydymas žemo dažnio impulsinėmis srovėmis.Impulsinių srovių terapija stimuliuoja raumenis ir nervus, malšina skausmą, išplečia kraujagysles ir gerina audinių mitybą.

 

    • Krioterapija tai gydymas šalčiu. Krioterapijos esmė ta, kad organizme, reaguojančiame į labai žemą – maždaug minus 130-160 laipsnių Celsijaus temperatūrą, atsiranda labai stiprūs gynybiniai refleksai. Nepaprastas šaltis suaktyvina termoreguliacijos mechanizmus ir kai kurių hormonų gamybą, duoda teigiamų impulsų imuninei sistemai, sukelia odos paraudimą, kartu skatina greitą žaizdų gijimą. Taikoma skausmo malšinimui, tinimo mažinimui,penelyg įtemptų raumenų atpalaidavimui, reumatinių ligų gydymui, traumų gydymui ir kt.
      Procedūros trukmė, priklausomai nuo pažeidimo vietos, trunka 10-20 min.